מהו המקום הזה

מֶטָא הוא יותר מאשר כתב־עת דיגיטלי או פלטפורמה לתוכן אינטלקטואלי גבוה – מטא הוא בית של ממש. בית למוחות סקרנים הצמאים לאתגר קוגניטיבי רחב־יריעה; בית לבעלי תשוקה חסרת גבולות ומעצורים לידע, תבונה וחקר המסתורין; בית ששם את הקוראים, כמו גם את הכותבים, במרכז; נקודת מפגש; קהילה. 

אנו מבקשים ליצור שיח עברי סביב השאלות הגדולות של הקיום האנושי: מי אנחנו? מנין באנו? כיצד אנו חושבים? מהו העולם? בעינינו, אין גבול לאושר הצרוף אשר טמון בשיטוט האינסופי בנבכי הנפש והשכל, ואנו מלאים הערכה כלפי היופי הנשגב המתגלה כאשר מן הפשטות נובעת מורכבות, וגם כאשר מפשטים את הסבוך למורכב פחות. 

במטרה לחקור באופן מעמיק את החוויה האנושית, אנו מציעים פרפסקטיבה רב־גונית ורב־תחומית, מתוכה עולים נושאים שונים הנעים על מנעד אינטרדיסציפלינרי רחב. מטא־מתמטיקה, אנתרופולוגיה, בינה מלאכותית, פילוסופיה, פסיכולוגיה, בלשנות ואמנות מהווים רק מספר מצומצם של דוגמאות לתחומי העניין של המגזין, תחומים הנשזרים על ידי חוט שני אחד לכדי אריג קוהרנטי, בהיר ומגובש בו משתקפת, ולו במידה חלקית, ההרמוניה המרהיבה של טבע קיומנו – זו אשר מולה לא נותר אלא לעמוד נפעמים בהשתאות. 

אנו פועלים מתוך תחושת שליחות להיות בחזית הסצנה האינטלקטואלית בישראל. המאמרים ושאר התכנים שאנו מפרסמים אינם משקפים עמדה מסוימת אלא מהווים מרחב סקלרי ומגוון של הוגים שונים אשר צובעים את דפינו הדיגיטליים בפריזמה צבעונית של מחשבה מקורית, עמוקה, מעניינת ומאתגרת.

מלבד תוכן כתוב, אנו שואפים ליזום אירועים שונים, סדנאות, הרצאות, כנסים וכיוצא באלו. לא פחות חשוב מהתוכן עצמו הוא הדיון הער סביב הנושאים בהם נעסוק – ובכל הזדמנות שתהייה לנו נזמין את קהל העוקבים לקחת חלק פעיל בשיח בכל דרך יצירתית עליה נצליח לחשוב יחדיו. 

מטא הוא יער ירוק־עד, נושם ומתחדש. קולקטיב דינאמי, אורגני ועשיר, אשר מטרתו העיקרית היא להרחיב אופקים ודעת תוך כדי עידוד שאילת שאלות ופיתוח דרכי חשיבה יצירתיות לגבי העולם. אנו רוצים להביא לכם את המעניין והמורכב ביותר, בשפה קולחת, ידידותית וקלה לעיכול. ככאלו, אנו נמצאים בחיפוש מתמיד אחר אמני מילים ומחשבה, אלו אשר תרים ללא הרף אחר הבנה מעמיקה ורחבה יותר של הדברים. 

אם אתם כאלו, והייתם רוצים לקבל במה אצלנו, ו\או להיות חלק מהצוות שלנו, נשמח שתושיטו יד ותצרו קשר. לחצו כאן למעבר לעמוד הקול הקורא שלנו.